У Доситејевом дому, 28. марта одржан је Књижевни салон „Код Доситеја“, на којем је промовисан 5. број Годишњака Доситејев врт. Отварајући промоцију, уредник салона др Марко Недић је нагласио да су прилози који се објављују у Доситејевом врту, значајни за Задужбину, али и за све оне који проучавају Доситеја, као и све што може да буде од значаја за његово дело.
Овај број Доситејевог врта су уредили: Исидора Бјелаковић, Драгана Грбић и Душан Иванић. Годишњак су представили: проф. др Драгана Вукићевић, професор емеритус др Душан Иванић и др Исидора Бјелаковић.
Проф. др Драгана Вукићевић, уредник првих бројева Доситејевог врта, изразила је посебно задовољство што је без њеног уређивачког уплива, успешно објављен и овај број Годишњака. Са пуно, њој својствених метафора и запажања, професорка Вукићевић је представила већину рубрика у Доситејевом врту, или, како она каже, прошла кроз све алеје и дала краћи приказ радова Душана Иванића, Николе Грдинића, Драгане Дракулић Прима, Наташе Дракулић, Јелене Марићевић, Тамаре Љујић, Иване Безрукове, Бранке Оташевић и Станише Тутњевића.
Професор Душан Иванић је такође прелистао све рубрике Доситејевог врта, а посебно се задржао на беседама приликом уручења награде „Доситеј Обрадовић“ за животно дело, академику Љубомиру Симовићу, које су изрекли сам академик Симовић и проф. др Радивоје Микић. Такође је нагласио да је Доситејев врт и својеврсна хроника рада Задужбине, јер се у посебној рубрици објављује Летопис Задужбине са кратким описом свих главних активности у години у којој се објављује Годишњак.
Др Исидора Бјелаковић је изразила задовољство што је била део уређивачког тима овог броја Доситејевог врта, а посебно је дала приказ рада Наташе Дракулић под насловом Језик песмарице Теодора Добрашевића. Уредница је истовремено предложила да Доситејев врт убудуће прошири аспекте проучавања 18. века, са једне шире културолошке, историјске, језичке и књижевне перспективе.
Овом Књижевном салону присуствовала је и Розана Морабито, професорка српског и хрватског језика и књижевности на Универзитету „Л´Орјентале“ у Напуљу, чија је књига Просветитељство ума и срца, Културни пројекат Емануела Јанковића, изашла у издању Задужбине.
Користећи ову прилику, професор Иванић је дао кратак осврт на садржај књиге, истичући да је ауторка кроз ову студију, између осталог, приказала повезивање наше културе са културама западних земаља и просветитељства које је из више праваца долазило у нашу културу и да је овај приказ озбиљан допринос проучавању 18. века.
Промоцији су присуствовали аутори објављених радова, угледни гости, сарадници и пријатељи Задужбине.